НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Руски астролог предупредува: Од 19 до 21 април ќе биде критично

Дознајте каков е вашиот хороскоп за крајот на април, кога се случуваат два главни астро аспекти – ретрограден Меркур и затемнување на Сонцето.

На крајот на април Меркур е во ретроградно движење и овој аспект ќе трае неколку дена. Рускиот астролог Тамара Глоба ги предупредува сите хороскопски знаци да бидат внимателни во овој период, бидејќи третата декада од април ќе влијае на состојбата со парите, но и на иднината во целина.

Покрај ретроградниот Меркур, Тамара вели и дека овој месец ќе се случи уште нешто важно.

„Во април нè очекува посебен настан – затемнување на Сонцето на 20 април. Во периодот околу ова затемнување ќе се случат многу важни работи“, предупреди Глоба.

Затемнувањето на Сонцето се совпаѓа со ретроградниот Меркур, а бидејќи овие два настани ретко се случуваат во исто време и може да се опишат како експлозивна астро-микс, се очекува сите знаци да ги почувствуваат последиците. Посебен „удар“ ќе претрпиме на финансиски план, а многумина ќе донесат важни одлуки во однос на иднината.

Глоба ги предупредува знаците од Зодијакот да не се фокусираат само на датумот на затемнувањето (20 април), туку и на деновите пред и потоа, што ќе има најголемо влијание врз сите хороскопски знаци.

„Најважна ќе биде последната декада, настаните што ќе се случуваат околу затемнувањето, од 19-ти до 21-ви. Ова е периодот на најголемо влијание на затемнувањето, а воедно и последните пет дена од април. Ова е време кога треба да бидете многу внимателни на пат, особено тактички кога станува збор за љубовниот живот и да бидете мудри кога носите финансиски одлуки“.

Важно е да се напомене дека овој важен аспект нема да донесе само „лошо“, напротив – некои знаци ќе имаат среќа во овој период. Астрологот откри кој ќе го наполни паричникот во оваа фаза…

„Речиси на сите полиња среќата ќе биде на страната на Девиците. Парите и љубовта ќе дојдат кај нив, а на работа сè ќе испадне како што сакаат. Во најголем дел за ова ќе бидат заслужни некои нови луѓе во нивните животи, оние кои штотуку ги запознале“, вели Тамара Глоба.

Среќата ќе им се насмевне и на Раковите. Април е многу поволен месец за пари, ќе можат да постигнат сè што долго планирале и посакуваат. А љубовната ситуација е многу поволна. Партнерот им пружа безрезервна поддршка, Раковите ќе се чувствуваат сакано. Но, Глоба ги предупредува припадниците на овој знак да се чуваат од негативци кои ќе се обидат да им ја уништат среќата.

Поврзани новости