НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Хулахопки или чорапи во боја – За или против овој моден додаток?

Пред неколку години овој моден додаток беше навистина одлична стилска солуција, но деновиве овој тренд можеби и не толку експониран.

Сепак, зависи од вкусот, расположението, начинот на кој се облекувате. Од друга страна би рекле да „му дадеме на светот малку повеќе боја“, па зошто да не би промениле нешто.

Погледнете како тоа би изгледало и ако се одлучите за хулахопките или чорапите допотколенки во боја,за впечатокот да биде поголем, наш предлог е да ги комбинирате со миди здолништа или панталони кои ќе ги откријат истите.

Поврзани новости