НАЈНОВО

Битола инфо

Дарио Панковски со голем концерт во “Голд Фелициа”

За првпат ексклузивно во “Голд Фелициа” по повод 40 години кариера на македонската музичка сцена, ќе се одржи голем концерт на нашиот познат македонски пејач Дарио Панковски со неговиот бенд Миг 21 со кој ги сними првите два албума во почетокот на 1990-ите.

Еден од најпопуларните македонски поп пејачи, кој ја почна кариерата во групата „Бон-тон“, има објавено и четири соло албуми, како и еден во живо.

Исто така ви најавуваме специјална промоција на песната “Молитва”.

Бидете дел од оваа ексклузивна вечер да уживате во најголемите безвременски хитови на македонската музика низ времето.

Kартите за претстојниот концерт на Дарио & Миг21 се достапни по цена од 600 денари во продажба во:

✅ Голд Фелициа – Битола
✅ Евротип Битола – Широк Сокак
✅ Евротип Битола – Партизанска
✅ Евротип Прилеп – Катна

➡️ На врата картите се по цена од 800 денaри

ℹ️ Инфо и резервации:
📞 075 316 974

📍 Новачки Пат бр.14, 700 Битола

Поврзани новости