ЗабаваШоубиз

Адел куцаше по сцената и откри со каква болест се бори

Адел загрижи многумина на нејзиниот концерт во Лас Вегас. Имено, оваа 34-годишна жена наводно куцала околу сцената, а со публиката решила да сподели детали за нејзината здравствена состојба.

За време на програмата „Викенди со Адел во Колосеум“ пејачката Адел се пошегува дека деновиве е принудена да ползи поради ишијас. Поради оваа болест, болката се шири од долниот дел на телото преку колковите и задникот до нозете. Неодамна, таа се отвори и пред многубројната публика и зборуваше за менталното здравје.

Поврзани новости