НАЈНОВО

Шоубиз

ВИДЕО: Се славеше во домот на Ражнатовиќ: Спектакуларен огномет и музика за раѓањето на третиот внук на Цеца

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и неговата сопруга синоќа го добија своето трето дете. Младата Богдана на свет донесе уште едно момче кое гордите родители го крстија Исаја.

На прославата кај Ражнатовиќ дојдоа многу познати личности, меѓу кои Ивана и Петар Митиќ, Маја Беровиќ, Душан Куртиќ, Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг и многу други.

ВИДЕО | Се славеше во домот на Ражнатовиќ: Спектакуларен огномет и музика за раѓањето на третиот внук на Цеца

Во куќата се било украсено со сини балони во чест на момчето, а тетката Анастасија сподели видеа со кои на кратко ја долови атмосферата.

Поврзани новости