НАЈНОВО

Моја кујнаРецепти

Вкусна и брза паста за целото семејство

Кога сакате да подготвите јадење кое ќе ги воодушеви домашните, ви предлагаме да ја подготвите оваа вкусна паста.

Комбинацијата од месо и зеленчук со тестенини е проверена и секогаш успева.

Овој пат макароните или шпагетите згответе ги во млеко и на тој начин ќе имаат лесен вкус.

Подгответе сланина, бело месо, кромид, млеко, спанаќ, пармезан, макарони и зеленчук по избор…

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО:

Поврзани новости