НАЈНОВО

Моја кујнаРецепти

Едноставен и брз банана колач

Едноставен и брз банана колач.

СОСТОЈКИ:
15 гр желатин
100 мл вода
400 гр свежо сирење
2 банани
чоколадо за украсување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Растворете желатин во вода. Во еден сад ставете го сирењето, додајте ги исечканите банани и сè изматете со миксер. Додадете го набабрениот желатин и повторно изматете.
Излејте во огноотпорен сад и ставете во фрижидер неколку часа. Кога ќе се стврдне, одозгора нарендајте чоколадо и се исечете.

Уживајте!

Поврзани новости