НАЈНОВО

Моја кујнаРецепти

Здрави и вкусни палачинки од јајца и банана

Здрави и вкусни палачинки од јајца и банана.

СОСТОЈКИ:
2 јајца
1 банана
малку масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Во чинија разматете две јајца, додајте изгмечена банана, па матете додека убаво не се соедини, а грутките не исчезнат.
Загрејте малку масло на ниска температура па со кутлача ставете од смесата на тава. Кратко печете од двете страни, додека палачинката не добие убава златна боја.
Прилог изберете по желба – мармалад, чоколаден крем, мед, овошје…

Уживајте!

Поврзани новости