НАЈНОВО

Регион

Пешак загина на патот Прилеп-Битола, повредено и дете кое било во автомобилот

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа на патот Битола-Прилеп кај селото Долно Српци.

Автомобил “форд“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(45) од Битола, удрило во Џ.Ф.(52) од Албанија.

„На местото на несреќата починал пешакот, а смрт била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. Со телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од возилото, констатирани во Клиничката болница Битола“, јави МВР.

Извршен бил увид.

Поврзани новости