НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Погледнете ја првата фотографија на Мариса Абела како Ејми Вајнхаус

Мариса Абела ќе ја игра улогата на Ејми Вајнхаус на првата фотографија од претстојниот биографски филм на режисерот Сем Тејлор-Џонсон „Back to Black“.

Актерката (26) која ја видовме во серијата Industry се појави на фотографија која режисерот ја сподели на Инстаграм во петокот. Таа е снимена како носи фризура со потпис на покојниот музичар и соодветен накит.

„Мариса Абела…обрнете внимание! Камерите се вклучени во понеделник. Да почнеме!“, стои во описот на фотографијата.

Поврзани новости