НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Почина актерот Адам Рич, поранешна холивудска детска ѕвезда

Адам Рич, кој глумеше во големиот хит „Eight Is Enough“, почина на 55-годишна возраст, дознава TMZ.

Член на семејството изјави за ТМЗ дека Адам починал во својот дом во Лос Анџелес во саботата. Тој не сакаше да ја открие причината за смртта на Рич, но полициски извор за TMZ изјави дека некој дошол во неговата куќа и го нашол мртов. Тој извор сепак додал дека нема ништо сомнително во смртта на Рич.

Адам го играше најмладиот син на Николас Бредфорд во популарната серија „Eight Is Enough“. Серијата се емитуваше од 1977-1981 година.

The Love Boat исто така имаше одделено место за популарниот актер во Холивуд од 1979 година, како и во The Beach Guards (1993).

На листата на 100-те најголеми детски ѕвезди на VH1, тој беше рангиран на 73-то место.

Сепак, актерот се повлече од шоу-бизнисот во 1980-тите, бидејќи, како што рекол тогаш, не му се допаѓал центарот на вниманието или што било поврзано со една славна личност.

Адам бил зависник од наркотици, што резултирало со негово апсење во 1991 година, откако го скршил прозорецот на една аптека во обид да дојде до дрога.

Неговото мото, според ТМЗ, било: „Животот треба да се ужива, а јас го живеам мојот живот во потполност секој ден“.

Поврзани новости