Моја кујнаРецепти

Предлог за појадок: Овесна каша со банана и цимет

Состојки:

(за 1 лице)

– 5 лажици овесна каша

– 2,5 дл немастен јогурт

– цимет, по вкус

– 1 банана

Подготовка:

Прелијте го јогуртот врз овесната каша и оставете ја да отстои еден час или преку ноќ во фрижидер во стаклена тегла.

Додадете сечкана банана веднаш пред консумирање и посипете со цимет, по вкус.

Поврзани новости