НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Сара Џесика Паркер откри што ќе се случува во продолжението на „Сексот и градот“ – Дали овој лик ќе се врати во приказната?

Фановите на серијата „И баш така“ со интерес ја следат секоја објава од снимањето на втората сезона на серијата, а последната објава која Сара Џесика Паркер ја објави на својот Инстаграм, ги заинтригира сите фанови на продолжението на култната серија „Сексот и градот“

Имено, актерката објави серија фотографии на кои Кери се држи за рака со Ејдан.

Гласините дека актерот Џон Корбет би можел да се врати во серијата, се појавија веќе во летото минатата година. Откако Кери го загуби своето лице засекогаш во првата сезона на „Just Like That“, фановите претпоставуваа дека враќањето на Ејдан е логично продолжение на приказната. Нивните претпоставки сега се докажани како точни.

„Шш, не кажувајте никому!“ напиша Сара Џесика Паркер под објава на која таа и актерот се држат за рака на сетот на шоуто.

Објавата собра повеќе од 1,2 милиони лајкови и повеќе од 57 илјади коментари, што е најдобар доказ дека многумина нетрпеливо ја чекаат втората сезона од серијата.

Па дури и ако имате само површно познавање на заплетот на серијата „Сексот и градот“, сигурно знаете кој е Ејдан Шо, бившиот свршеник на Кери Бредшо.

Поврзани новости