НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Серијата ,,Среда” инспирација за руската уметничка лизгачка

Серијата „Среда“ за хероината од „Семејството Адамс“ стана огромен хит за Нетфликс. Со секој изминат ден ги руши рекордите на оваа стриминг платформа и добива нови фанови. Според „Variety“, серијата собрала 5,3 милијарди минути гледање во првата недела од достапноста. Затоа, не треба да изненадува што се проби во други сфери на поп културата, од цртежи на обожаватели до трендови на TikTok.

Руската уметничка лизгачка Камила Валиева, која освои златен медал на Олимписките игри во Пекинг 2022 година, изведе танц во која беше вклучен и сега веќе иконскиот танц на,, Wednesday”.

Валиева беше облечена во готски стил, што ја емитира облеката на Џена Ортега во серијата на Нетфликс.

Поврзани новости