Прилеп инфо

Уапсен е 18-годишен прилепчанец, извршил полов напад врз малолетничка

Полициски службеници привеле 18-годишник од Прилеп кој извршил полов напад врз малолетничка на пазар во Кичево.

„На 24.05.2023 во 00:30 часот, во ОВР Кичево лишен од слобода е К.М.(18) од Прилеп, со привремено престојувалиште во Кичево. Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка“ – информираат од СВР Охрид, соопшти МВР.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости