НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Шокантни тврдења: Вилијам и Хари физички се пресметале за Меган

Војводата од Сасекс Хари во својата книга која се уште не е објавена наводно тврди дека неговиот брат Вилијам физички го нападнал поради бракот со Меган Маркл, објави Гардијан.

Во неговата долгоочекувана автобиографија, до која дојде Гардијан, принцот Хари вели дека конфронтацијата се случила во неговиот дом во Лондон во 2019 година и го оставила со видлива повреда на грбот откако принцот од Велс го фатил за јаката и му го скинал ѓерданот пред да падне на подот.

Хари понатаму тврди дека Вилијам ја нарекол американската актерка „тешка“, „безобразна“ и „токсична“ – коментарите за кои помладиот брат рече дека ги повторуваат „медиумските приказни“ за неговата сопруга.

Според „Гардијан“, „оваа сцена е една од многуте неверојатни сцени“ опишани во автобиографијата на Хари, насловена „Резервна“, која треба да излезе на 10 јануари.

Британскиот весник објави дека успеал да добие примерок од книгата и покрај „строгите безбедносни мерки пред објавувањето“.

Поврзани новости