НАЈНОВО

РакометСпорт

Битола слави титула: Ракометарите заедно со навивачите со песна ја прославија победата (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер стигнаа до голема победа на домашен терен против Вардар со 26-23 и со тоа по пауза од 18 години ја вратија титулата во Битола.

По завршувањето на натпреварот почна вистинска фешта. Ракометарите заедно со полната „Боро Чурлевски“ со песна ја прославија титулата на која чекаа цели 18 години.

Поврзани новости