НАЈНОВО

Прилеп инфо

Видео: Пијан возач со автомобил влетал меѓу луѓе во прилепско

Синоќа се случил инцидент во село Секирци, прилепско, кога пијан возач со автомобил влетал меѓу толпа луѓе, објави „Маркукуле“.

Жителите на селото биле собрани за прославата на Спасовден, а за медиумот откриваат дека Фикрет од село Пешталево „лудувал“ со автомобилот, додека тие се обидувале да го избегнат.

Во групата луѓе имало и деца кои биле преплашени од пијаниот возач, а инцидентот бил пријавен во полиција.

Поврзани новости